Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

ЛИЧАКІВСЬКИЙ ЦВИНТАР

Екскурсії по Львову

Личаківський цвинтар – один з найстаріших в Європі, заснований у 1786році. Це справжній музей некрополь, де на площі 40 га налічується понад 3000 кам’яних надгробків, більшість з яких є історико-культурними пам’ятками.

У похованнях Личаківського цвинтаря відзеркалена історія Галичини, яку творили представники української, польської, австрійської, російської, вірменської та інших національностей.

На 86-ти полях захоронені видатні громадські діячі, історики, політики, письменники, композитори, співаки, в тому числі Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Соломія Крушельницька, Кос-Анатольський, Станіслав Людкевич, Володимир Івасюк, Іван Крип’якевич, Іван Труш, Ірина Вільде, Антон Монастирський, родини Колесс, Барвінських; Габріела Запольська, Марія Конопніцька, Кароль Шайноха, Артур Гротгер, Юліан Ордон, Станіслав Щепановський, Степан Банах та багато інших; кілька військових меморіалів, в тому числі УПА та польський меморіал.
"Марсове поле” наприклад, прийняло в свою землю майже 15 тисяч осіб, що загинули в Першу Світову війну, січових стрільців – в листопаді 1918 року, жертви НКВД (1941р.), радянські воїни дивізії НКВС (44-50рр.).

На цвинтарі знаходиться більше 2 тисяч гробців, 500 скульптур, каплиці, що являють мистецьку цінність, створені відомими скульпторами Гартманом Вітвером, Антонієм Шімзером, Паулем Евтельє, Парісом Філіппі, Монардо Марконі та інші.
У 1990 році Личаківському цвинтарю присвоєний статус історико-культурного заповідника.

На цьому цвинтарі захоронена історія не одного покоління львів’ян і ці історії почуєте й ви
.
Ще здалеку, коли підходиш вулицею Мечникова до центрального входу, видно, що кладовище просто потопає в зелені. Доглянуті доріжки та алеї з віковими деревами формують атмосферу не цвинтаря, а ландшафтного парку. Величезна кількість всіляких скульптур, встановлених на надгробках, - справа рук відомих майстрів, чиї твори не залишать байдужим тих, хто їх побачить.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.