Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Заміська екскурсія " Золота Підкова Львівщини"

Заміські екскурсії

Починається екскурсія з відвідання найдревнішого зі збережених на Львівщині ще з давньоруських часів Олеського замку, який першим в Україні став замком-музеєм. Власне тут знімалось дуже багато сцен з історичних фільмів, бо ж його інтер'єр - це вже готова декорація.


Далі - у Підгірці, де на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського французькі архітектори Андре дель Аква та Гійом де Боплан побудували палацовий комплекс дивовижної краси. Він вважався одним з найкращих у цілій Європі. Пам'ятаєте, куди д’Артаньян привозив підвіски? Саме Підгорецький замок був вибраний на роль Лувра у фільмі про трьох мушкетерів. Тут часто проходили урочисті прийоми, бали, паради. Щоб відпочивати і розважатися сюди приїжджали лицарі після битв. Не раз бували у палаці європейські монархи. Кажуть, саме Підгірці надихнули московського царя Петра І на створення Петергофа. Треба спдіватися, що після реставрації Підгорецький палац знову перетвориться на справжню мекку для любителів старовини.


У Підгірцях оглядаємо не лише чудовий палац 17 ст., але й значно древніший Благовіщенський монастир (1180 р.), розташований на території давньослов'янського міста Пліснеська (7-13 ст.). З цим містом пов‘язано багато легенд і переказів. Власне у Пліснеську, передає один переказ, народилася бабуся св. Володимира Великого - св. княгиня Ольга. В іншому розповідається про славну княжну Олену, дочку Белзького князя Олександра Всеволодовича, яка заснувала Благовіщенський монастир поряд з джерелом цілющої води. А вода дійсно чудодійна, особливо допомагає тим, у кого хвора щитовидна залоза. Тому не забудьте прихопити порожні пляшечки! Сама княжна Олена загинула героїчною смертю під час нападу половецької орди, керуючи обороною міста. Місце загибелі відважної княжни й досі називають "Оленениним парком”. У монастирі зберігається чудотворна ікона Божої Матері Підгорецької.


Далі наш шлях пролягає до давнього міста Золочева. На часі влаштувати обід в рицарському стилі у самому замку. Вартість комплексного обіду з трьох страв у затишному ресторані складатиме 25 - 40 грн. на особу. Замок у Золочеві являє собою справжню фортецю 17 ст., побудовану за голандською системою: високі земляні вали, укріплені зовні кам'яною стіною. Тому штурмувати його було дуже складно. На сьогодні у замку відкрито для огляду королівський та китайський палаци. Багато цікавих експонатів у музеях замку. Варто відзначити, наприклад, копію корони короля Данила Галицького. А праворуч від входу в замок лежать великі камені з викарбуваними готичними літерами. Кажуть, що вони були виготовлені орденом тамплієрів, бо в неподалік розташованому місці колись був їхній лицарський замок. Також у королівському палаці можна оглянути одяг лицарів, у тому числі й ордену тамплієрів. Якщо королівські зали – це душа замку, то китайський палац, безумовно, серце. Подібних палаців у Європі налічується лише три: під Берліном - у Сан-Сусі, під Петербургом - у Ломоносово та під Львовом - у Золочеві.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.