Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Львівський історичний музей

Музеї Львова

Львівський історичний музей — один з найстаріших музеїв України, заснований в 1893 році. Музей вміщає понад 300 тисяч експонатів. Всі визначні пам'ятки і експонати Львівського історичного музею розміщені в декількох будинках.

Львівський історичний музей — найстаріший і найбагатший історико-культурними та мистецькими пам'ятками серед музеїв України. Його експозиція знайомить з історією міста Львова та галицьких земель від найдавніших часів до наших днів.

Музейні експозиції розташовані в пам'ятках архітектури XVI—XVIII ст. — будинках № 4,6,24 на площі Ринок та в колишньому міському Арсеналі на вул. Підвальній,5.

Львівський історичний музей заснований у 1893 р. До його збірки увійшли нечисленні пам'ятки, що зберігались у міському архіві, різних бюро магістрату, депозити і дари окремих громадян міста. Першим приміщенням музею стало архівне бюро в будинку Міської ратуші.

Кількість експонатів зростала, тому в 1908 р. магістрат купує для музею стародавню кам'яницю на площі Ринок,6, де було відкрито Національний музей ім.короля Яна ІІІ. У 1918 році п'ять залів відведено для збірок міського Історичного музею.

У 1926 р. гміна м.Львова придбала для потреб музею ще один будинок - на площі Ринок,4. Сюди було перенесено п'ятитисячну колекцію Історичного музею, відкриту для огляду 22 вересня 1929 р. 8 травня 1940 р. Історичний музей м.Львова й Національний музей ім.Яна ІІІ було об'єднано в одну установу - Львівський історичний музей.

Сьогодні тут зберігається понад З30 тис. музейних предметів. Найзначніші колекції музею - це матеріали археологічних розкопок, знаряддя праці, вироби львівських цехових майстрів, твори мистецтва, старовинні монети, ордени і медалі, зброя. У 1991 році утворено відділ історії Визвольних Змагань України. У 1994 році утворено відділ історії Визвольних Змагань України.

Як і всі інші філіали Історичного музею велику цінність, окрім експонатів розміщених безпосередньо в залах, є і сам будинок. Тому, будинок під № 6, був побудований в 1580 році греком Корняктом, який розбагатів на продажі вин. Споруда значно більша, ніж сусідні, має по шість вікон на поверсі, замість звичних трьох і вважається найкращою визначною пам'яткою львівського ренесансу.

На даху - аттік з семи кам'яних статуй, з фігурою короля посередині. На початку 17 ст. у будинку розміщувався орден черниць-кармеліток босих. З часом монастир збіднів і продав будинок Якобу Собеському. До кінця 17 ст. будинок належав Собеському і використовувався як тимчасова королівська резиденція Яна ІІІ Собеського.

Важливою подією, яка відбулася в цих залах, було підписання в 1687 році мирного договору між Польщею і Росією, який розділив Україну на Лівобережну і Правобережну.

З часом будинок переходить у власність польського гетьмана Станіслава Жівуцького, тоді князя Конінського, а в кінці 19 ст. - Любомірських, які в 1908 році за заповітом князя Конінського передають цей будинок місту як Національний музей імені Яна ІІІ Собеського. У 1939 році музей перейменований в Львівський історичний музей.

Перший поверх є перлиною ренесансного стилю. А також там міститься готична кімната, єдина, яка залишилася ще з часу життя Корнякта і не була змінена в результаті багатьох перебудов всіх наступних власників. Зараз в її приміщенні розташований магазин антикваріату. На другому поверсі знаходяться, так звані, Королівські зали, в яких розгорнена виставка „Історичні коштовності”. Виставка представляє унікальні визначні пам'ятки XVII - XVIII ст. з фондових збірок музею - меблі, живопис, старовинний годинник, музичні інструменти, художні вироби з скла і фарфору, рідкісні ордени і заслуги. Перший і третій поверхи використовуються під різні експозиції і тимчасові виставки.

Саме у будинку під № 6 знаходиться Італійський дворик, характерний для стилю італійське палаццо (єдиний дворик на площі Ринок). Тут відвідувачі музею або просто жителі і гості Львова можуть приємно провести час в затишній кав'ярні просто неба, будучи повністю захищеними від звуків сучасного міста.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.