Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Музей Пінзеля

Музеї Львова

Музей Пінзеля — музей сакральної барокової скульптури Йоанна Георга Пінзеля у місті Львів.

У 1482 році до Львова з Кракова прибули черниці бернардинського ордену. Вони розмітилися за фортечними мурами міста неподалік від монастиря бернардинів. У 1583 році для них побудували каплицю святої Ганни. Після реформи бернардинського ордену черниці отримали назву кларисок. На початку 17 століття почалося будівництво кам'яного монастиря для кларисок. З 1607 року будівництвом керував архітектор італієць Павло Римлянин, що працював також на будіництві костелу Бернардинів.

Костел кларисок був невеликим, однонавовим, з вежею над порталом входу. Костел мав 11 вівтарів. У 17 столітті тричі страждав від воєн у 1648, 1656 і 1672 роках. В середині 18 століття (приблизно у 1748 році) костел перебудували в стилі бароко і він став тринавовим. Після передачі Львова і Галичини у склад Австро-Угорщини монастир закрито, тут був склад тютюну, потім шпиталь. Незважаючи на нецерковне утримання будівлі, вона зберіглася до початку 21 століття.

З 1945 року за СРСР порожній костел кларисок передали у склад Львівської картинної галереї. Проведнена реставрація і зовнішній ремонт будівлі. Зараз це музей скульптор Йогана Пінзеля.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.