Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Палац Потоцьких

Музеї Львова

Палац Потоцьких – пам’ятка архітектури у Львові, що знаходиться на вулиці Коперніка, 15.

Палац був збудований у 1880 році за проектом французького архітектора Людвіга де Верні за участі польського архітектора Юліана Цибульського на місці невеликої садиби, яка належала роду Потоцьких, а саме Марії з Сангушків та її чоловіку.

Будівля виконана в стилі французького класицизму, цегляна, обштукатурена, Н-подібна у плані, з розвинутим центральним ризалітом та боковими крилами. Триповерхова, з мансардами. Фасади декоровані фігурними обрамленнями вікон та рустикацією, ліпними консолями балконів та балюстрадами. Парадний вхід оформлений арочним портиком з ліпниною та іонічними колонами.

На першому поверсі розміщені парадні зали для прийому гостей, в оформленні яких широко використані ліпнина, позолота, різнокольоровий мармур, цінні породи дерева, розпис. З вулиці на подвір'я ведуть парадні монументальні ворота з двома флігелями, прикрашені картушем. Для прийомів у палаці Потоцьких були передбачені місця для під’їзду екіпажів, зали для зустрічей. Загальна площа палацу становить 3100 м2.

До 1879 року тут знаходився великий міський парк. Вже в кінці XIX – на початку XX сторіч навколо палацу Потоцьких збудували цілу низку багатоповерхових будинків, частина з яких виходила передніми фасадами на вулицю, а тильними частинами в сторону палацу. Тому вид на палац Потоцьких залишився відкритим лише з вулиці Коперніка.

З 1945 по 1972 рік, за радянської влади, палац бів переданий Інституту геології і геохімії горючих корисних копалин АН УРСР.

У 1972 році тут розмістився Палац урочистих подій (львівський міський РАГС). В 1973-1974 роках палац був на реставрації. У 1996 році поряд з будівлею було споруджено львівський Палац мистецтв. Через деякий час у 2000-х палац Потоцьких був переданий Львівській галереї мистецтв.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.