Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Храми Львова


Храми Львова: конфесії, місцезнаходження
Львів є релігійним центром всеукраїнського значення. У ньому перебуває управлінський центр Римо-Католицької церкви в Україні. Населення міста має складну конфесійну структуру.
Церква Андрія, колишній комплекс монастиря та костелу Бернардинів
Історико-архітектурна пам'ятка, що знаходиться у Львові на площі Соборній, 3-А.
Приміщення монастиря тепер належить Центральному державному історичному архіву у Львові, а храм святого Андрія Первозванного передано Українській греко-католицькій церкві.
Вірменська церква
Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці — пам'ятка архітектури національного значення у Львові, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО; єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні; кафедральний собор Української єпархії Вірменської Апостольської церкви.
Домініканський собор
Домініканський собор (сьогодні — Церква Пресвятої Євхаристії) — греко-католицька церква у центральній частині Львова, у зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; пам'ятка архітектури національного значення.
Каплиця Боїмів
Каплиця збудована у 1609 - 1615 роках (за іншими даними у 1606 - 1615 роках) над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв Боїмів.
Каплиця Трьох Святителів
Каплиця Трьох Святителів — частина комлексу Успенської церкви у Львові, пам'ятка архітектури. У архітектурі каплиці переплелися традиції народної та ренесансної архтітектури. Каплиця була побудована архітектором Петром Красовським у 1578—1591 роках.
Церква Михайла, колишній костел кармелітів босих
Церква Михайла, колишній костьол кармелітів босих у Львові знаходиться по вул. Винниченка, 22.

Спорудження, розпочате 1634 тривало довго. Автором вважається архітектор Я. Покрова (Покрович). Вежі на головному фасаді, запроектовані архітектором А. Вондрашкою у 1835—1839, було завершено під час реставрації 1906 р., яку провадив архітектор В. Галицький.
Костел святого Івана Хрестителя
Костел Івана Хрестителя — один з найдревніших храмів Львова, розташований на площі Старий Ринок. Храм споруджено у 1260 році (за іншими джерелами 1270 р.) князем Левом для дружини — Констанції — доньки угорського короля Бели IV.
Костел святої Марії Магдалини
Будинок органної та камерної музики (початково: костел і монастир святої Марії Магдалини) у Львові — заклад культури, заснований у 1960-х роках. Міститься на вулиці С. Бандери, 10.
Костел святої Урсули
Костьол Св. Урсули– храм у Львові за адресою вул. Зелена, 11-Б, у центральній частині міста, на початку вулиці Зелена. Костьол є пам'ятником архітектури у Львові. Заснований костьол був у 1678 році. Будова з двома вежами і увігнутим фасадом протрактована досить сухо.
Костел і монастир бенедикток у Львові
Костел і монастир бенедикток— пам'ятник архітектури у Львові. Адреса — площа Вічева, 2 Побудований архітектором Павлом Римлянином в 1595 р. Має яскраво виражений оборонний характер.
Архікафедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії
Архікафедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії— головний храм Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви на Кафедральній площі у Львові, Україна. Пам'ятка сакральної архітектури XIV- XVIII століття.
Монастирська церква Святого Онуфрія
Монастирська церква Святого Онуфрія— архітектурна пам'ятка Львова, пов'язана з давньоруським Львовом.
Знаходиться по вулиці Богдана Хмельницького.
Близько 1518 року князь К. Острозький збудував муровану церкву, що стала основою сучасної споруди. Добудовувалась і перебудовувалась протягом століть.
Церква Святої Параскеви П'ятниці
Сучасна церква побудована 1643-1644 рр. на кошти молдавського господаря Василя Лупула, з природного каменю, однонавова, закінчена гранчастою апсидою і двома бічними прибудовами пізнішого походження.
Успенська церква
Побудований Успенським братством храм мав трьох своїх попередників. Перша Успенська церква існувала, можливо, ще за княжих часів і була спалена під час нападу на Львів польських феодалів у 1340.
Вежа Корнякта
Вежа Корнякта— пам'ятка архітектури національного значення у Львові (вулиця Підвальна, 9), частина ансамблю Успенської церкви. Виконана у період епохи ренесансу.
Вежа побудована як дзвіниця Успенської церкви, виконувала роль оборонної вежі під час облоги і дозорного пункту пожежної варти.
Церква Святого Миколая
Церква Святого Миколая у Львові знаходиться по вулиці Богдана Хмельницького, 28 г.
Збудована між 1264 і 1340 роками, — це найдавніша пам'ятка архітектури міста: будувалася, очевидно, як родинна усипальниця галицьких князів, чим зумовлена планово-просторова композиція.
Церква святих Ольги і Єлизавети
Закладено 13 вересня 1903 року і зведений до 1911 року. Проектував споруду та керував її будівництвом архітектор Теодор-Мар'ян Тальовський. Скульптори — П. Війтович, Л. Жепіховський, Ю. Шостакєвич та ін., художник — К.Сіхульський.
Собор святого Юра
Розташований на Святоюріївській горі, за адресою: площа святого Юра № 5. Висота над рівнем моря — 321 метр.
Преображенська церква
Церква Преображення Господнього постала на місці колишнього костелу Найсвятішої Трійці отців Тринітаріїв, що заклали свій монастир 1703 року біля краківської брами.
 
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.