Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Костел святого Івана Хрестителя

Храми Львова

Костел Івана Хрестителя — один з найдревніших храмів Львова, розташований на площі Старий Ринок.

Храм споруджено у 1260 році (за іншими джерелами 1270 р.) князем Левом для дружини — Констанції — доньки угорського короля Бели IV. Костел для себе будували домінікани, яких до Львова запросила Констанція, на місці колишньої дерев'яної церкві монахів-василян, але вже з XVI сторіччя це вірменська церква. Храм неодноразово перебудовувано. У 1800 році храм горів.

У 1886 році церкву радикально перебудовав архітектор Юліан Захаревич за участю архітектора Т. Мюніха. При цьому споруда повністю втратила будь-які риси старовини, і стала виглядати псевдороманською каплицею XIX сторіччя.

Ще в середині 1920-х років від старого костелу в храмі залишався надзвичайної роботи величезний бароковий вівтар (1526 року) з зображенням Христа. Даних про його місцезнаходження на сьогодні немає.

У 1993 році в будівлі та на її подвір'ї організовано Музей найдавніших пам’яток Львова.

Числені перебудови не дають можливості описати архітектурний стиль споруди. Сучасні архітектори в процесі досліджень відновили первісний вигляд мурованого храму. Зокрема було виявлено багато елементів готики, що дало підставу деяким авторам стверджувати про готичний характер споруди.

В експозиції музею, що розміщена в будівлі храму, встановлено макет, який відтворює його первісний вигляд.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.