Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Костел святої Марії Магдалини

Храми Львова

Будинок органної та камерної музики (початково: костел і монастир святої Марії Магдалини) у Львові — заклад культури, заснований у 1960-х роках. Міститься на вулиці С. Бандери, 10.

Будинок римо-католицького костьолу святої Марії Магдалени було побудовано між 1600 й 1612 роками ченцями-домініканцями за межами міських укріплень, на місці старого дерев'яного костьолу. Авторами проекту: архітектори А.Келар й Я.Придатний. Будівництво закінчено в 1635 році.

Пам'ятка неодноразово зазнавала спустошень. У 1648 році монастирські зміцнення, як і прилеглий монастир Святого Лазаря, захопили війська Богдана Хмельницького, а в другій половині XVII століття костьол постраждав від пожежі.

У 1754-1758 році костьол розширив і перебудував архітектор М.Урбаник: змінено фасади, добудовано вежі. Сучасного вигляду костьол отримав у 1870 році. У наш час споруда є тринавною шестистовпною базилікою з витягнутим хором і гранчастою апсидою, перекритими хрестовими склепіннями. Прості площини бічних фасадів, ритмічно розчленовані рядом високих вікон, відтінюють насичений декоративними елементами головний фасад. Традиції ренесансу поєднуються з рисами стилю бароко.

В 1932 році тут було встановлено виготовлений у Чехії орган фірми «Rieger-Kloss», найбільший на території України.

У радянський період, від 1962, у будинку якийсь час розміщався спортивний зал.

У 1960-х роках будівлю пристосовано під органний зал Львівської консерваторії ім. М.Лисенка.

З 1998 року в будинку відбуваються римо-католицькі богослужіння. Римо-католицька громада святої Марії Магдалини домагається повної передачі в їхні руки будинку.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.