Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Костел святої Урсули

Храми Львова

Костьол Св. Урсули – храм у Львові за адресою вул. Зелена, 11-Б, у центральній частині міста, на початку вулиці Зелена. Костьол є пам'ятником архітектури у Львові.

Заснований костьол був у 1678 році. Будова з двома вежами і увігнутим фасадом протрактована досить сухо. У строгих, позбавлених декору, формах колишнього костьолу відчувається вплив Північного класицизму XVII ст. Авторство проекту приписують нідерландцю Г. ван Гамерену.

У 1878 році будову передали громаді лютеран. В 1929 році на будові була поміщена таблиця в пам'ять про 400-річчя протестантського руху і в пам'ять про організацію євангельської лютеранської громади у Львові в 1778 році.

В кірсі в 1842 році було відправлено заупокійну службу по російському генералу Вінгенштейну, учаснику Війни з Наполеоном 1812 року, який помер, проїжджаючи через Львів.

В 1930-х роках в приміщенні кірхи розмістили кооператив пенсіонерів державних органів безпеки, який займався охороною приватних помешкань, складів, банків, підприємств. Також в приміщенні розміщувалися і профспілки.

Будова була передана громаді євангельських християн баптистів на початку 1990-х років. Перебудова та реставрація були закінчені в 1997 році. По сьогодні служить храмом Центральної Церкви ЄХБ м. Львова.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.