Заказ экскурсий по Львову:

Я в


Авто-екскурсии Львовом
Старый герб Львова Новый герб Львова
Українська мова ''Interes’но у Львові'' Русский язык ''Interes’но во Львове'' English
Interes'но во Львове - ваш персональный гид по Львову. Экскурсии по Львову

Львівський духовний театр «Воскресіння»

Театри Львова

Львівський духовний театр «Воскресіння» — театр у Львові, заснований у 1990 році групою молодих акторів з різних міст України режисером Ярославом Федоришиним. У репертуарі театру поєднуються традиції психологічного театру та сучасні мистецькі форми, українська і світова драматургія.

Історія

Театр заснований у 1990 році. Першим місцем, де проводилися виступи театру, був кабінет головного лікаря Першої клінічної лікарні (вулиця Руська, 1). 21 вересня 1990 року театр отримав статус театру-студії. З 1991 року вистави відбувалися у Палаці культури залізничників на вулиці Федьковича, 54/56. Того ж року театр переїхав до будівлі, де він виступає і зараз — пасажу Ґрюнерів на площі Генерала Григоренка, 5, де за радянських часів знаходився кінотеатр «Піонер».

1992 року на базі театру був заснований Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев». У 1993 році Львівська обласна рада надала театру статус державного.

На базі театру проходить навчання акторству факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

Театр «Воскресіння» є членом міжнародного європейського мітингу (IETM) і асоціації міжнародних театральних фестивалів (IFEA).

Репертуар

Найпершою виставою театру була «Чудо святого отця Миколая над Половчином» Степана Перського, яка стала культовою і була зіграна понад 600 разів. У репертуарі театру в подальшому були «Благовіщення Марії» Поля Клоделя, «Каїн» Джорджа Байрона, «Дорога в Дамаск» Августа Стриндберга, «Три сестри» Антона Чехова, «Початок жаху» Валерія Шевчука, «Джерело святих» Джона Синґа, «Хто ми…» Ніни Садур та інші.

Наразі у репертуарі театру «Воскресіння» є такі вистави:

  • «Гірські велетні» Луїджі Піранделло;
  • «Божевільні від кохання» Сема Шепарда;
  • «Повернення додому» Гарольда Пінтера;
  • «Йов» Кароля Войтели;
  • «Західна пристань» Бернар-Марі Кольтес;
  • «В ніч на Святого Миколая» Г.Канарської;
  • «Він, вона, вікно, покійник» Рея Куні;
  • «Вишневий сад» Антона Чехова.
Крім того, з 1996 року в репертуарі театру є вуличні вистави.

Гастролі та фестивалі

Театр неодноразово гастролював за кордоном. Вистави театру відбувалися у польських Варшаві, Ґданську, Кракові, Легниці, Ченстохові, Щецині, німецьких Детмольді та Гольцміндені та інших містах. Крім того, у 2007 році театр здійснив тур містами України, виступивши на сценах театрів Одеси, Ялти, Донецька, Дніпропетровська, Харкова, Києва, Мукачевого, Ужгорода та Луцька.

Духовний театр «Воскресіння» є організатором львівського театрального фестивалю «Золотий лев». Також регулярно бере участь у міжнародних театральних фестивалях, зокрема, театр брав участь у Единбурзькому фестивалі (Единбург, 1994), Даугавпільський фестиваль (Даугавпілс, 1999), Каїрському фестивалі (Каїр, 2005), Міжнародному театральному фестивалі «LINZ» (Лінц, 2006), Міжнародних театральних фестивалях в Трабзоні та Кошице (2007), Міжнародних театральних фестивалях у Сеулі та Хвачеоні (2008), ряді фестивалів у Сербії (1991 — 1997), Білорусі (2005 — 2008), понад 30 фестивалях у Польщі (1997 — 2008), найпрестижніших українських фестивалях (таких як «Київ травневий», «Мистецьке Березілля», «Таврійські ігри», «Золотий лев») та інших.

Назад в раздел
2009-2016 Права захищено - INTERES’но у ЛЬВОВІ.